LEGO® PRZYGODA 2 : %$SYNOPSIS% | Warner Bros.

W LEGO® PRZYGODZIE 2 — wyczekiwanej kontynuacji cieszącego się uznaniem krytyków globalnego box office LEGO® PRZYGODA, bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, pełnej akcji przygodzie i ocalić ukochane miasto. Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem.

Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman i ich przyjaciele wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta stanie się dla nich sprawdzianem odwagi, kreatywności i umiejętności Master Builderskich, a ponadto ukaże, jak bardzo są wyjątkowi.

Postaci z LEGO® PRZYGODY ponownie będą mówić głosami Chrisa Pratta (Emmet), Elizabeth Banks (Lucy vel Żyleta), Willa Arnetta (LEGO® BatmanTM), Nicka Offermana (Stalobrody) i Alison Brie (Unikitty). Dołączyli do nich Tiffany Haddish, Stephanie Beatriz oraz Arturo Castro w rolach nowych bohaterów — odpowiednio, królowej Watevry Wa’Nabi, Sweet Mayhem i Ice Cream Cone’a.

Za reżyserię filmu odpowiada Mike Mitchell (Shrek Forever, Trolle, Bez granic). Jego producentami są Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller oraz Roy Lee, którzy zajmowali się produkcją kolejnych odsłon serii od czasu premiery LEGO® PRZYGODY w 2014 r. Scenariusz napisali Phil Lord, Christopher Miller i Matthew Fogel w oparciu o pomysł Phila Lorda, Christophera Millera i Adama Pavy, a także koncepcję klocków konstrukcyjnych LEGO®.
Funkcję producentów wykonawczych pełnią Jill Wilfert, Matthew Ashton, Jinko Gotoh i Chris McKay. Patrick Marc Hanenberger (Strażnicy marzeń) odpowiada za scenografię, a Claire Knight — za montaż. Muzykę do filmu skomponował Mark Mothersbaugh (Thor: Ragnarok, LEGO® PRZYGODA). Trisha Gum pełni funkcję reżysera animacji.

ReżyseriaMike Mitchell

ProdukcjaDan Lin
Phil Lord
Christopher Miller
Roy Lee
Jinko Gotoh

ObsadaChris Pratt
Elizabeth Banks
Tiffany Haddish
Will Arnett
Stephanie Beatriz
Charlie Day
Alison Brie
Nick Offerman
Maya Rudolph